20. 04. 2024
Mladí hasiči

Exkurze na hasičské stanici Boskovice

Je pátek (16. 11. 2018) podvečer a jako tradičně jsme se sešli v hasičské zbrojnici ( MH – mladí hasiči), ale dnešní schůzka bude trochu jiná. Rozhodli jsme se, že navštívíme stanici profesionálních hasičů v Boskovicích.

Krátce po sedmnácté hodině nastavujeme naše GPSky a jedeme směr Boskovice. Cesta krátká, svižná a za chvíli stojíme na před stanici. Zde na nás již čeká Hynek – příslušník HZS JmK, který nám stanici a vybavení profesionálních hasičů ukáže.

Exkurze začíná povídáním o tom jak to u hasičů chodí…Jak chodí do práce, co dělají když není „výjezd“ atd. Seznámili jsme se jaké „chytré“ aplikace používají, aby přijeli na místo události co nejdříve a mnoho dalšího. A konečně se dostáváme asi k tomu na co jsme se všichni těšili – zásahové auta. V Boskovicích mají „velkou“ cisternu (Tatra 815-7), Scanii a plošinu AP – 27. Začínáme u „velké“ cisterny, procházíme všechny rolety…A pokračujeme ke Scánii. Hynek nám ukazuje všechno vybavení a vysvětluje jak a na co se jednotlivé nástroje používají a tak projdeme všechno co nás zajímá.

Návštěva utekla rychle, je půl sedmé a my se pomale loučíme, uděláme společnou fotku, nalodíme se do našich aut a odjíždíme směr Černá Hora…
Děkujeme za pěknou návštěvu !

Exkurze na HS Boskovice