13. 07. 2024
Mladí hasičiNovinkySport

Jarní kolo hry Plamen – kategorie dorost

Dvacátý osmý květen a šestý červen patřil v požárním sportu dorostencům. Soutěžili totiž v okresním, respektive krajském kole hry Plamen. Kvalifikační kolo blanenského okresu proběhla poslední květnovou sobotu v Senetářově. Už v tomto kole byly k vidění dechberoucí výkony. David a Rosťa se drželi na předních místech první desítky. A to jak v běhu na 100 metrů s překážkami, tak v dvojboji. Rosťa si ale nesl příslovečné eso v rukávu. Na podzim totiž v Lysicích vyhrál závod požárnické všestrannosti. Na kraj tak postupoval z první příčky. Společnost mu dělali jeho spolužáci Dominik Baláč a Patrik Filka ze Žernovníku, kteří vybojovali zbylá dvě postupová místa.

Hned o týden později jsme vyrazili na jih, do sluncem zalitého Znojma. Soutěž těch nejlepších dorostenců a dorostenek ze všech koutů jižní Moravy slibovala úžasný zážitek. A skutečně tomu tak bylo. Všichni závodníci ze sebe vydali maximum, jak na trati při svých pokusech, tak i při fandění a motivaci ostatních. V neuvěřitelně nabitém prostředí stadionu F. J. Curie pak Rosťovo snažení stačilo na krásnou 7. příčku.

Klukům patří gratulace a dík za reprezentaci a propagaci tohoto krásného sportu.

Krajské kolo - Znojmo 2022