20. 05. 2024

JSDH Černá Hora

Jednotka SDH Černá Hora je zařazena do kategorie JPO III/1, s výjezdem do 10 minut od vyhlášení poplachu. Jednotky PO kategorie JPO III na výzvu územně příslušného operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru ČR provádí zásah i mimo katastrální území obce v níž jsou dislokovány.

Pro zvýšení komfortu při výjezdu hasičů je nainstalována aplikace, kdy příchozí hasiči vidí jaká technika je určená KOPIS HZS JmK k výjezdu a mapa s místem události. Dále máme tzn. „plechovou hubu“ jde o syntézu řeči – TTS. Kdy, při vyhlášení poplachu jednotce aplikace čte hasičům adresu události, typ události a upřesnění místa k zásahu. Dále jsme pro zvýšené bezpečnosti a šetření elektrické energie nainstalovaly do garáží automatické zapnutí světel při výjezdu jednotky – při výjezdu se v garážích a v šatně rozsvítí, po uplynutí určitého časového úseku se světla vypnou.

Jak to celé funguje se můžete podívat na našem YT kanále!

 

Složení JSDH Černá Hora

 

Velitel jednotky Filip Kubelka
Velitel družstva Mgr. Martin Bílek
Velitel družstva Ivo Kalvoda
Velitel družstva Filip Kubelka
Velitel družstva Lukáš Hlavička
Strojník Radim Luksch
Strojník Vlastimil Kupka st.
Strojník František Trtílek st.
Strojník Pavel Šabrňák
Strojník Petr Poděbradský
Strojník Aleš Sehnal
Technik chemické služby Hynek Kotlán, DiS.
Technik chemické služby Filip Kubelka
Technik spojové služby Michal Bílek
Technik spojové služby Václav Zedek ml.
Hasič Martin Seidl
  Petr Stejskal
  David Hasoň
  Jakub Hlavička
  Jan Hlavička st.
  Vlastimil Kupka ml.
  Martin Nečas
  Zbyněk Reška
  Zdenek Fišnar

 

Hasiči Černá Hora