24. 05. 2024
Mladí hasičiNovinky

TFA dorost – Brno 2021

 

V úterý 28. 9. jsme vyrazili oslavit státní svátek poněkud netradičně. V brněnské městské části Tuřany byla pro mladé hasiče připravena soutěž TFA, česky také označovaná jako železný hasič. Jméno je trefné, protože pro závodníky byla připravena skutečná výzva. Trať se skládala z disciplín stejných jako pro dospělé hasiče, jen s mírně sníženou obtížností. Konkrétně šlo o rozvinutí a smotání dvou 20 metrových hadicových vedení, 60 úderů v takzvaném “hammer boxu“, pronesení břemene skrze tunel, simulace transportu zraněné osoby, přeskok bariéry, přenos žebříku a výstup do patra.

Za naše družstvo se účastnil pouze Rostislav Doušek, pro kterého to byla na TFA premiéra. I přestože byl zařazen do vyšší kategorie, než na kterou trénoval, a před jeho pokusem začalo pršet a měl tak mokrou trať, se lépe představit nemohl. Jeho výsledný čas 3:29,83 znamenal neuvěřitelné 3. místo, v konečném porovnání pak ztrácel na prvního jen 4 vteřiny. Klobouk dolů se ale sluší smeknout před každým mladým hasičem, který se tohoto nelehkého závodu zúčastnil.

TFA Dorost Brno 2021