24. 06. 2024
Jednotka SDHVýjezdyVýjezdy 2024

Taktické cvičení v Rájci 24. 5. 2024

Dne 24. 5: 2024 proběhlo taktické cvičení jednotek CHS Blansko, JSDH Rájec, JSDH Černá Hora a Doubravice nad Svitavou zaměřené na simulaci zásahu při požáru výrobní haly. Akce byla organizována s cílem zlepšit koordinaci mezi jednotkami a zdokonalit taktické postupy při reálných zásazích.

Po příjezdu na místo zásahu byla situace zhodnocena velitelem zásahu (VZ) a na základě této analýzy bylo rozhodnuto o nasazení dvou členů vybavených dýchací technikou (DT). Tito členové vytvořili třetí útočný proud z rozdělovače, který byl napojen na CHS Blansko, a následně začali zasahovat uvnitř výrobní haly.

Cvičení mělo za cíl nejen ověřit připravenost jednotek na podobné krizové situace, ale také identifikovat oblasti, kde je potřeba dalšího výcviku nebo zdokonalování postupů.

Zkušenosti získané během tohoto cvičení přispějí k lepší koordinaci a efektivitě zásahů v budoucnosti.

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz