24. 06. 2024
Jednotka SDHVýjezdy 2024

Požár chaty u Hlubokých Dvorů 31. 5. 2024

KOPIS HZS JMk vyslal jednotku v 18:47 k ohlášenému požár chaty u Hlubokých Dvorů.

Po příjezdu na místo události, kde již zasahovaly jednotky JSDH Lipůvka a JSDH Kuřim, se naši dva členové zapojili do hasebních prací. Společně vytvořili třetí útočný proud z rozdělovače JSDH Lipůvka a zahájili hasební práce v dýchací technice. Dva členové byli vybaveni DT a nasazeni do hasebních prací uvnitř hořící chaty.
Po uhašení hlavního požáru se jednotka podílela na rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. Během hasebních prací byly vyneseny dvě tlakové lahve, čímž se předešlo možnému nebezpečí výbuchu.
Po ukončení zásahu a uklizení všech použitých prostředků se jednotka vrátila zpět na svoji základnu.

Požár chaty Hluboké Dvory 31. 5. 2024

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz