20. 05. 2024
Jednotka SDHVýjezdy 2023

Taktické cvičení AMOK Blansko 13. 6. 2023

Dne 13. června 2023 se na střední škole v Blansku konalo taktické cvičení s názvem AMOK aktivní střelec. Na cvičení se zúčastnili příslušníci všech složek IZS, mezi kterými se nacházeli hasiči, policisté, lékaři a zdravotní sestry. Námětem tohoto cvičení byl aktivní střelec na střední škole, který ohrožoval životy studentů i zaměstnanců školy. Jednotka na místě zahájila evakuaci lidí z prostor školy do bezpečí. Příslušníci jednotky se dále starali o transport zraněných osob k lékařským zařízením, kde zajišťovali jejich okamžitou péči. Celkově bylo během cvičení evakuováno a ošetřeno více než 50 osob. Taktické cvičení AMOK aktivní střelec bylo velice úspěšné a příslušníci jednotky prokázali své schopnosti a znalosti.

Amok cvičeni IZS Blansko 13. 6. 2023

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz