19. 04. 2024
NovinkySport

Sportovní družstvo žen – jaro 2022

V polovině května se rozjela Velká cena Blanenska (VCB) v požárním útoku. Celá liga se skládá ze 12 soutěží, které se konají od půlky května až do konce září. Soutěží se v kategorii muži, ženy, veteráni a dorostenci do 18 let.

První kolo VCB se konalo na nedalekém Žernovníku. Jedná se o naši „domovskou“ základnu, kam jsme celé roky jezdily trénovat. Bohužel kvůli obsazenosti dráhy, jsme letos začaly dojíždět na trénink do Jabloňan. Musíme jezdit tak daleko na tréninky, protože v Černé Hoře není žádná dráha pro hasiče uzpůsobená pro požární útok. Na Žernovníku jsme se umístily na krásném 1. místě s časem 17,90 s.

Po Žernovníku následovaly závody v Senetářově, kde jsme bohužel požární útok nedokončily, kvůli nesprávně zapojeným savicím a domů jsme si nevezly žádné body.

Po téměř tří týdenní pauze se v polovině června konaly závody v sousedním Bořitově, kde mají pěkně nově zpravenou dráhu. Bohužel byly závody přerušeny a celé anulovány. Poté nás ještě čekaly závody v Ostrově u Macochy, které byly předposlední víkend v červnu.,

Za sportovní družstvo žen

Libuše Sychrová

Sportovní družstvo žen - jaro 2022