14. 06. 2024
Jednotka SDHSDH

Změna užívání hasičské zbrojnice

Představitelé městyse se sešli s velitelem jednotky sboru dobrovolných hasičů v Černé Hoře, aby vyřešili problém s hasičskou zbrojnicí. V roce 2017 proběhla rekonstrukce zbrojnicí a součástí této akce byla i přístavba dalšího patra, kde byly vytvořeny tři kanceláře a jedna společenská místnost určená na školení jednotky.
Vzhledem nevyuživatelnosti těchto místností se starostka městyse Černá Hora a velitel jednotky dohodli na přestavbě horní části hasičské zbrojnice, kde městys vybuduje malý penzion s pěti apartmány. Smlouva již byla podepsána se stavební firmou dne 1. 4. 2023. Projekt by měl hotov do konce letošního roku, aby na příští turistickou sezónu místní hasiči mohli ubytovávat unavené turisty. A není tajemstvím, že penzion se bude jmenovat  „U Petry“.

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz