19. 04. 2024
VýjezdyVýjezdy 2017

10. 8. 2017 Výjezd JSDH Černá Hora – Technická pomoc, odstranění stromu

Výjezd JSDH Černá Hora 4:58 10. 8. 2017

Jednotka vyjela 10. 8. 2017 v 4:58 na žádost KOPIS HZS JmK k odstranění padlého stromu přes komunikaci u obce Brťov směr Žernovník. Operační středisko vyslalo jednotku směrem na Býkovice, kde po cestě narazila na další padený strom, který zatarasil celou silnici. Na odstranění byla nasazena motorová řetězová pila, strom byl rozřezán a vozovka uklizena, jednotka pokračovala dále směrem na Brťov, kde již zasahovala PS Blansko, jednotka provedla odstranění větve, která tvořila překážku na vozovce a poté vysokotlakým proudem opláchla vozovku od nánosu bahnu po silném dešti.

Po odstranění popadaných stromů a očistě vozovky se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila zpět na základnu.

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz