14. 06. 2024
VýjezdyVýjezdy 2021

Tornádo Hodonín 24. 6. 2021

Jednotka byla vyslána KOPIS HZS JmK v rámci zvláštního stupně poplachu ve 21:30 k pomoci odstraňování následků tornáda, která zasáhlo okres Hodonín a Břeclav.
Seřadiště byla na HS Blansko odkud kolona vyrazila směr město Hodonín. Na místě události velitel čety z HS Hodonín si ponechal naši jednotku pro vystřídání zasahujících ze stanice v Hodoníně. Jednotka na rozkaz velitele zásahu prováděla v místní chatové oblasti vyhledávání a vyproštění zavalených osob.
Po ukončení těchto prací, se jednotka vrátila zpět na stanici do Hodonína, kde po krátkém občerstvení jsme se na rozkaz velitele vydali do okolí města odstraňovat popadané stromy přes komunikace a alespoň je nějakým způsobem je zprůjezdnit, aby se občané dostali ke svým vozidlům a do zaměstnání. Jednotka také společně s HS Hodonín zasahovala u masivního úniku plynu na místní stanici LPG.
Přibližně kolem páté hodině ranní jsme byli velitelem odřadu odesláni zpět na svoji základnu.

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz