20. 05. 2024
NovinkySDH

Starý papír – sběr

Dobrý den,

máte starý papír, který vyhodíte? Dovezte ho k hasičské zbrojnici k „plechovému domečku“ na rampu. Zbavíme Vás starých knih, letáků a dalšího papíru, který vám překáží doma nebo v kanceláři. My jej poklidíme a následně odvezeme do sběrných surovin. Papír můžete přivést jakoukoliv hodinu a kterýkoliv den, záleží jen na Vás, jak se rozhodnete.
Dovést můžete noviny, časopisy, sešity, knihy krabice, obaly, lepenku, letáky…atd.

Adresa:
Svitavská 23, Černá Hora
https://mapy.cz/

Proč recyklovat papír
Recyklace papíru má na našem území dlouhou tradici. Jedná se o náročný proces, zato však velmi užitečný. Lidé si často myslí, že když je papír recyklovatelný, mohou s ním plýtvat. To je zásadní omyl, protože papír není snadno obnovitelný. Papír lze recyklovat a znovu využít pouze 7×, potom jsou již jeho vlákna natolik slabá a krátká, že není vhodný pro další použití. Papír je snadno recyklovatelná surovina, a tak je výhodnější jej využívat opětovně, než vyrábět nový ze dřeva. Použitím jedné tuny sběrového papíru ušetříme přibližně 17 stromů v lese a také uspoříme 50 % energie a 40 % vody, než kolik bychom využili při výrobě ze dřeva.

 

 

 

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz