24. 05. 2024
VýjezdyVýjezdy 2023

Požár restaurace Bořitov 7. 11. 2023

KOPIS HZS JHM vyslal jednotku k ohlášenému požár restaurace v Bořitově v 19.25. Po příjezdu na místo jednotka ihned vytvořila dopravní vedení a s jedním útočným proudem.
Započal průzkum objektu zda se v něm někdo nenachází. Dva členové vybavení dýchací technikou prováděli likvidaci požáru. Na likvidaci požáru oleje byl použit přenosný práškový hasicí přístroj. Protože se požár rozšířil i na půdu objektu byl nasazen další proud na jeho likvidaci. Po uhašení požáru, jednotka provedla rozebrání střešní konstrukce, aby materiál, který zde byl uložen mohl být vyskladněn a případné ohniska dohašena. Dále jednotka prováděla pomocí řetězové pily další otvory ve střešní konstrukci, aby ohořelý materiál  mohl být co nejrychleji vyklizen.
Na místě události zasahovaly jednotky z prvního stupně požárního poplachu – CHS Blansko, JSDH Bořitov a Lysice. Zásah probíhal v dýchací technice. Po ohlášení likvidace požáru, se jednotka podílela na zakrytí vytvořených otvorů na střeše. Po uklizení všech použitých prostředků byla jednotka odeslána velitelem zásahu zpět na základnu.

Požár restaurace Bořitov 7. 11. 2023

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz