19. 04. 2024
VýjezdyVýjezdy 2022

Požár lesa u obce Kuničky 20. 8. 2022

Jednotka byla vyslána na požár lesa v 15:16 k obci Kuničky, kde byl nahlášen dým z lesního porostu.
Na místě bylo zjištěno, že jde o požár lesního porostu. Kvůli špatně dostupnému terénu a rozšiřujícímu se požáru, velitel zásahu nechal prostřednictvím KOPIS HZS JmK vyhlásit II. stupeň požárního poplachu a z Brna povolal vrtulník s bambi vakem.
Jednotka byla na místě s oběma CAS, které zásobovali útočné proudy, Tatra byla poté určena na kyvadlovou dopravu vody na požářiště. Členové jednotky prováděli hasební práce a vyhledávání skrytých ohnisek za pomocí D proudů. Po lokalizaci a pozdější likvidaci byla jednotka odeslána velitel zásahu zpět na svoji základnu.

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz