19. 04. 2024
Jednotka SDHNovinky

Pomoc v Hruškách 3. 7. 2021

Je sobota 3. 7. 2021 a část jednotky se vydává na cestu do Hrušek v okrese Břeclav. Hrušky jsou jednou z postižených obcí, kterou se prohnalo tornádu.
Kolem sedmé hodiny ranní jsme na místě, na seřadišti jednotek u obecního úřadu v Hruškách, kde jsou rozděleny činnosti pro jednotlivé sbory na místě.
My máme přiděleno místní školní hřiště, na kterém se musí odstranit zničený povrch a provést úklid od nepořádku. Jelikož máme s sebou motorovou řetězovou pilu, jde jeden člen čistit koryto potoka od popadaných stromů, zde pracuje sousední jednotka ze Žernovníka. Po odstranění umělého povrchu na školním hřišti, se členové přesunuli do obce. Zde místnímu občanovi, kterému živel poškodil střešní konstrukci pomáháme shodit zbytky střechy, odstraňujeme staré a poškozené střešní latě. Střechu zakryjeme střešní folií a celou ji ještě stihneme zalaťovat.  Úkol splněn, majitel je spokojen.
Jdeme se občerstvit a pomalu vyrážíme směr Černá Hora, domů přijíždíme kolem osmé hodiny večerní.

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz