13. 07. 2024
VýjezdyVýjezdy 2020

Pád letadla u Bořitova 31. 8. 2020

Dnes chvíli před půl třetí odpoledne byla jednota vyslána KOPIS HZS Jmk k letecké nehodě u obce Bořitov.
Jednalo se o pád lehkého letadla typu Cessna na pole u obce Bořitov. Letadlo při pádu strhlo dráty vysokého napětí, které způsobili požár strniště a balíku slámy malého rozsahu.
Jednotka na místě provedla protipožární opatření na letadle a hasební zásah na části pole kde nehrozil úraz elektrickým proudem. Dále jednotka byla připravena, kdyby se požár dále rozšířil. Dle rozkazu velitele zásahu jednotky čekaly na vyzkratování elektrického vedení od pověřené osoby. Po ošetření zraněných osob a transportu do nemocnic byla jednotka odeslána velitel zásahu zpět na svoji základnu.


31. 8. 2020 Pád letadla Bořitov

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz