19. 04. 2024
Výcvik

Osm událostí jsme museli řešit – bylo to cvičení

Je sobota, 12. května 2018, krátce před polednem. Areál Zařízení Tišnov, který je provozován Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje, se zaplňuje hasičskými vozidly.

Na tento den bylo pro vybrané jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí územního odboru Blansko připraveno další z instrukčně-metodických zaměstnání. Hasiči z Blanenska se sjíždí k takovému výcviku každoročně, aby si společně ověřili svoje schopnosti a dovednosti při řešení mimořádných událostí. Tentokrát to bylo již potřetí.

Čtyřicet hasičů pomalu zaplňuje místní učebnu a přichází instruktoři, kteří je budou celým zaměstnáním provázet.

Poté, co bylo cvičení zahájeno, se členové jednotek rozdělili na dvě skupiny, aby absolvovali úvodní teoreticko-praktickou část zaměstnání. „Nevím proč, ale mám takový divný pocit, že tento teoretický základ nám měl napovědět, co nás čeká odpoledne a večer,“ podotkl po této části jeden z hasičů.

„Krátká přestávka a za chvíli budou jednotky vyjíždět k událostem podle příkazů“, dostávají informaci velitelé od vedoucího cvičení. Následně probíhá kontrola stanovišť, porada instruktorů, kteří jsou výhradně z řad příslušníků HZS, a v radiostanici se ozve – „Všem, všem, všem, zde vedoucí cvičení. Je pět hodin odpoledne, vše je připraveno – jednotky se připraví k výjezdu.“

Celý článek je zde www.pozary.cz

12. 5. 2018 Tišnov řešení událostí

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz