14. 06. 2024
NovinkySDH

III. ročník kotlového gulášobraní 9. 9. 2023

V neděli 9. září se uskutečnil III. ročník kotlového gulášobraní. Celkem se zúčastnilo 6 soutěžních týmů. Týmy měly za úkol uvařit guláš, který nejvíce bude chutnat návštěvníkům. Novinkou v tomto ročníku bylo to, že si každý tým mohl vybrat jakoukoliv přílohu a tak toho 2 týmy využily a místo tradičního krajíce chleba nabídly osmažené bramboráky. V 11 hodin si mohli degustátoři koupit degustační misku s hlasovacím lístkem. Zájem byl enormní a tak 200 degustačních porcí bylo do 15 minut prodáno. Poté probíhaly samotné ochutnávky a hodnocení. 4 týmy zvolily tradiční hovězí guláš s chlebem. Tým hasičů z Černé Hory zvolil zvěřinový guláš z jelena s bramboráčkem a tým hasičů ze Žernovníku zvolil vskutku netradiční pštrosí guláš taktéž s bramboráčkem. I přes netradiční maso týmu ze Žernovníku jej návštěvníci svými body umístili na 1. místo. Na 2. místě se umístili hasiči z Blanska „směna B“ a 3. pozici obsadil Spolek pro Černou Horu. Pomyslný bramborový flek získal tým Táta a synové, páté místo patřilo hasičům z Černé Hory a na chvostu pak skončil tým Občerstvení Tango.

Všem týmům a především návštěvníkům děkujeme. Takhle hojná účast nás mile překvapila a už teď se těšíme na další ročník kotlového gulášobraní.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz