19. 04. 2024
Novinky

Aplikace Teploměr + návod na instalaci (OS Android)

Dobrý den,

pro všechny návštěvníky a uživatele stránek Hasiči Černá Hora, jsme připravili malou aplikaci na mobilní telefony s operačním systémem Android. Aplikace je v provozu téměř rok a funguje bez problémů.
Je to aplikace, která Vás informuje o venkovní teplotě, která je pravidelně měřena IP teploměrem u hasičské zbrojnice. Čidlo na měření teploty je ve výšce cca 2 metry. Je orientováno na severní straně buduvy.
Teplota se odesílá každých 15 minut ke zpracování. Grafický zápis teplot lze sledovat na horním menu položka Teploměr nebo mapu s dalšími měřícími stanovišti TEPLOMĚR -> MAPA TEPLOT.

 

Krátký návod jak aplikaci zprovoznit:

Nyní lze teplotu zobrazit na mobilním zařízení pomocí aplikaci, kterou si můžete nainstalovat z Google Play (aplikace Monkeytech – Wifi teploměr), z adresy https://play.google.com/…tech  (vše se musí provádět na zařízeni s operační systémem Android) nebo pomocí sejmutí QR kódu (modrý). Pro načtení kódu je třeba mít QR čtečku.

 

Po nainstalování aplikace a spuštění v telefonu, v pravém dolním rohu bude oranžové +, po kliknutí na něj se zobrazí dvě položky, zadejte Naskenovat QR kód ( černý )! Přiložíte tak, aby QR byl v rámečku, po naskenování se automaticky načtou do aplikace údaje potřebné pro zobrazování teploty v mobilu.

Pokud budete úspěšní výsledek by měl vypadat nějak takto (ovšem teplota bude jiná, snímek je z jiného data). Samozřejmě si aplikaci musíte umístit na některou plochu v mobilu. A nezapomeňte si v nastavení aplikace upravit čas aktualizace (doporučujeme každých 15 minut). A důležitá informace až na závěr, pro správné fungování aplikace je nutné, aby přístroj měl přístup k internetu (mobilní data nebo připojení k Wi-Fi)

Hynek KOTLÁN

www.hasicicernahora.cz | fb.me/hasicicernahora | instagram.com/hasicicernahora | info@hasicicernahora.cz