Dne 26. června 2026 v časných ranních hodinách vyjížděly jednotky k ohlášenému požáru garáže v Lysicích. Situace na místě se však ukázala být odlišná od prvotního hlášení.
Ve 4:12 obdrželo operační středisko tísňovou informaci o požáru garáže. Na místo byly okamžitě vyslány jednotky v rámci standardního poplachového plánu pro tento typ události.
Po příjezdu první jednotky na místo události však průzkum potvrdil, že se nejedná o požár objektu, ale o požár osobního automobilu. Velitel zásahu po zhodnocení situace potvrdil, že aktuální síly a prostředky na místě jsou pro likvidaci požáru plně dostačující. Operační důstojník proto následně odvolal všechny další jednotky, které byly původně směrovány na místo události.