SDHSport

TFA dorost

TFA Podolí u Brna

16. 4. se naši dorostenci zúčastnili TFA v Podolí u Brna, které je zařazeno do Moravské ligy TFA. Na start se postavili dva dorostenci Rostislav Doušek a Jaroslav Gric. Zařadili se do kategorie muži ve věku 15 – 34. Rosťa se umístil v první polovině na 17. místě a Jarda se umístil téměř na chvostu na 36. místě z 39.

TFA Olešnice

V sobotu 7. 5. se konalo druhé kolo soutěže Moravské ligy TFA, tentokrát v Olešnici. Opět se toho závodu zúčastnili dva dorostenci Jarda a Rosťa. Rosťa si oproti minulému závodu o jedno příčku polepšil na 16. místo. Jarda udržel konstantní výkon a skončil na stejné 36. příčce jako v Podolí.

Co je to TFA ?
TFA je zkratkou z anglických slov Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije a je názvem nejtěžších hasičských soutěží, které svými podmínkami simulují práci hasiče při zásahu. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic a přilby a s nasazeným dýchacím přístrojem.