NovinkySport

TFA Lysice 18. 9. 2021

V sobotu 18. záři se v Lysicích uskutečnil 10. ročník soutěže Lysický kabrňák v disciplínách TFA.

Co je to TFA ?
TFA je zkratkou z anglických slov Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije a je názvem nejtěžších hasičských soutěží, které svými podmínkami simulují práci hasiče při zásahu. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic a přilby a s nasazeným dýchacím přístrojem.

Z našeho sboru se jej zúčastnili Filip Kubelka, Vlastimil Kupka ml. a Hynek Kotlán. Soutěž se skládala z několika úseků, první, kde musel závodník vylézt po žebříku na „vež“ zde musel na laně vytáhnout dvacetikilové závaží a zase je spustit zpět na zem. Pak pokračoval k dalšímu úseku, zde musel závodník roztáhnout 2x3B i s proudnicí. Po této sekci následoval hammer box, transport cvičné figuríny a nakonec výběh na místní pahorek a dolů do cíle.
Filip v celkovém pořadí skončil na krásném druhém místě, Vlastík na šestém a Hynek nakonec až osmé místo.
Gratulujeme.

TFA Lysice 18. 9. 2021