Jednotka SDHNovinky

Pokrok nezastavíš….

I když by se mohlo zdát, že během koronavirové pandemie se nic v hasičské zbrojnici neudálo, opak je pravdou. V rámci všech hygienických pravidel probíhala instalace nového osvětlení v garážích zbrojnice.

Dále následovala instalace kabeláže a modulu od společnosti hasicum.cz (instalaci modulu a nutné kabeláže prováděli členové jednotky), který automaticky rozsvítí světla nebo spustí předem nadefinované zařízení při vyhlášení poplachu z krajského operačního střediska. Pro zvýšení bezpečnosti a komfortu při nočním výjezdu se rozsvítí ve všech garážích a také v šatně osvětlení. Instalací této technologie tak hasiči nemusí při výjezdu myslet na obsluhu osvětlení. Tímto rovněž dojde k zefektivnění výjezdu a nebude docházet ke zbytečné spotřebě elektrické energie. Vše, co je zapnuto, se i automaticky vypne po vypršení nastaveného časového limitu. Systém má výhodu v tom, že ho lze ovládat i vzdáleně například pomocí SMS zprávy. Takto lze spustit nadefinovaná zařízení rovněž předem. Vzdálenou správu můžou však obsluhovat pouze členové výjezdové jednotky. Jak celý systém funguje v praxi, vám ukáže krátké video, které jsme pro vás připravili. Můžete jej sledovat zde na stránce nebo si navolit odběr a zvoneček na našem YT kanále JSDH Černá Hora !