NovinkyOslavy SDHSDH

145 let SDH Černá Hora

Píše se rok 1876 a v Černé Hoře je založen sbor dobrovolných hasičů. U jehož počátku stáli Antonín Sáňka, František Kanýs, Jan Kunc, Karel Buchta, Josef Pilnáček, Antonín Kupka a Josef Holík z Bořitova. Po svém založení měl sbor 24 členů.
V roce 2021 sbor oslavil 145 let od svého založení. Oslavy započaly v pátek 13. srpna slavnostní Výroční hromadou na hasičské zbrojnici, kde starosta SDH seznámil přítomné s historií sboru a po krátké diskuzi bylo připraveno drobné občerstvení.
V sobotu 14. srpna jsme pokračovali Dnem otevřených dveří, součástí byla výstavka historických dokumentů a fotografií. Návštěvníkům jsme ukázali hasičskou zbrojnici, zázemí pro výjezdovou jednotku a techniku, která nyní slouží u našeho sboru.
Odpoledne dále oslavy pokračovaly posezením s pozvanými hosty a sbory okrsku Černá Hora. Výročí bylo uspořádáno v „komornější“ atmosféře s ohledem na hygienická nařízení a stavební úpravy, které právě probíhají u zbrojnice.
Děkujeme všem návštěvníkům a hostům za účast.